Wielki Bal Karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas. W czwartkowe przedpołudnie 20 lutego 2020 r. przenieśliśmy się do KRAINY PTAKÓW. Wystrój przedszkola wprowadził w karnawałowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Pomysłowość rodziców w tym dniu, nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu obok księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów czy strażaków, pojawiły się postacie różnorodnych ptaków. Bal karnawałowy pt.: ”Karnawał Ptaków” dla dzieci, pełen niesamowitych piosenek i tańców poprowadziła w ramach współpracy z przedszkolem „Filharmonia Pomysłów”. Były zadania, tańce, zagadki, zabawy ruchowe oraz deszcz pięknych baniek mydlanych.

Tego dnia przedszkolaki również miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w barwnych kostiumach. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok