Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w piątek 8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Przedszkolaki z grupy Orłów i Sikorek zaprosiły do krótkiej lekcji historii. Przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem i śpiewem. O godzinie 11.11 cała społeczność przedszkolna – dumnie odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy. Filmik z tego wydarzenia : https://www.youtube.com/watch?v=g7kytFGDru4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2HThfDaqFkFDj40SR2VW1n05E9Oh7MkklbT86xHOYzvBbgMsTobbWYKMw . Biorąc tym samym udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Podczas przebiegu uroczystości nie zabrakło również hymnu naszego przedszkola. Obchody Święta Niepodległości były dniem pełnym radości i wzruszeń, który zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków” na bardzo długo. Uroczysta akademia to także podsumowanie wszystkich działań edukacyjnych prowadzonych w przedszkolu w ostatnich tygodniach, które tematycznie związane były z obchodami odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki podczas wycieczek, zajęć i zabaw poznawały symbole narodowe Polski oraz historię swojej Ojczyzny – zarówno tej dużej jak i małej. Poznawały tradycje poznańskich rogali świętomarcińskich oraz brały udział w ich wypieku. W całym przedszkolu powstało bardzo wiele pięknych prac plastycznych oraz kącików tematycznych. Również dzięki uprzejmości rodziców udało się zorganizować dwie wystawy  pt.”Nasza historia”,na których zaprezentowano zbiory starych przedmiotów codziennego użytku. Dzieci mogły poznać historię i wygląd starych przedmiotów, natomiast rodzice mieli okazję przywołać wspomnienia sprzed wielu lat.