W kwietniu grupa „Słowiki” i „Sówki” z naszego przedszkola wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #BajeczniAdwokaci realizowaną przez Naczelną Radę Adwokacką. Przedszkolaki spotkały się z panią mecenas Eweliną J., która przeczytała dzieciom bajkę o misiu adwokacie. Książka „Leśne sprawy Misia Adwokata”, autorstwa Ewy Ruszkiewicz, została wydana na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej. Bohaterem bajki jest Miś Adwokat, który pomaga w trudnych sprawach mieszkańcom lasu. Dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać czytanej bajki ale i dowiedzieć się, czym i w jakimi sprawami zajmuje się adwokat, jak wygląda i nazywa się jego strój i gdzie pracuje. Dzieci zadawały pytania, na które pani mecenas udzielała odpowiedzi. Na zakończenie każdy otrzymał upominek  zestaw ilustracji oraz zakładkę do książki a wychowawcy egzemplarz bajki.