W ramach projektu edukacyjnego „Drzewo – drewno”, grupę „Orłów” – odwiedził stolarz – Tata Helenki. Przybliżył dzieciom zawód stolarza, pokazał narzędzia potrzebne w tym zawodzie min.  dłuto, pilnik, strug i wspólnie z nimi wykonał drewniany samochód a także deseczki do ćwiczeń małej motoryki. Grupę odwiedziła też Mama Marianny nasz ekspert w dziedzinie architektury  krajobrazu, opowiedział dzieciom o różnych odmianach drzew i razem z nimi wykonała jesienne atlasy liści. 

15.10.19. grupa wyruszyła na jesienny spacer do ogrodu Rodziców Marianny. Mama miała dla dzieci przygotowane różne zadania, tak by poczuli ogród różnymi  zmysłami min. węchu, słuchu, dotyku. Wspólnie stworzyli obraz z przyrodniczych darów a na zakończenie pobytu zjedli śniadanie na trawie pod drzewem.

W ramach uczestnictwa w II edycji Ogólnopolskiego  Projektu Kreatywny Przedszkolak, dzieci wspólnie z maluchami – grupą „Kukułki” wykonały jesienne mandale z darów przyrodniczych. Kreatywność ich nie znała granic, a dzięki także temu  spotkaniu przedszkolaki uczyły się współpracy
i opieki nad młodszymi kolegami. 

W tym miesiącu odwiedzili nas także Rodzice w ramach akcji „Czytanie na śniadanie”. Mama Marty przeczytała dzieciom opowiadanie o przyjaźni „Ignatek szuka przyjaciela”, Mama Anastazji przybyła
do grupy z „Małą Szczęściarką”. Tata Miłosza opowiedział dzieciom o różnych ciekawostkach ze świata przyrody z pomocą książki „Moja pierwsza encyklopedia -Natura”, Tata Milana przeczytał dzieciom ciekawostki o tym jak śpią różne zwierzęta a następnie opowiadanie o Psach ratujących  ludzi. 

W ramach nasz grupowej akcji co tydzień odwiedza nas Mama Marty czyta przedszkolakom książki
w języku angielskim i bawi się z nimi także w tym języku.