Grupy starsze w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczestniczyć będą w projekcie edukacyjnym „EkoEksperymentarium” – pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska.
Na projekt składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu. Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w formie atrakcyjnej gry online dla najmłodszych, która uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci, pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.
Gra online to w rzeczywistości cykl ekozajęć w wirtualnym domu, gdzie można odwiedzić różne pomieszczenia, w których ukryte są zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii, wody lub prawidłowe segregowanie śmieci – jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.
Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzanie drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy. Grupy uczniowskie otrzymają certyfikat udziału w programie.

Link do strony ze szczegółowymi informacjami o projekcie 
https://ekoeksperymentarium.pl/